Понеділок
17.12.2018

Головна » 2018 » Листопад » 23 » Екскурсія в Зарваницю!
Екскурсія в Зарваницю!

13 жовтня учні 6,7,8 класів здійснили екскурсію в село Зарваницю Теребовлянського району Тернопілької області.  Дана паломницька екскурсія була організована вчителем української мови та літератури Дуркало Любов'ю Богданівною. Проведений час у Зарваниці був наповнений подіями: діти мали змогу, насамперед, взяти участь у Божественній літургії, під час якої вихованці мали добру сповідь та, як наслідок, прийняти Святе причастя; пройти хресною дорогою; почути історію з’яви Пречистої Богородиці та побудови церковних споруд; взяти участь у посвяченні води та побачити унікальний комплекс “Українського Єрусалима” – копію культових споруд Святої Землі. У тих хвилинах у дитячих очах здійснилося Боже діло.

Зарваниця — батьківщина багатьох видатних поетів, художників, музикантів, церковних діячів. Невелике подільське село в 20 км від Теребовлі, 22-ох – від Бучача та 18-ти – від Підгайців, з трьох боків захищене горбами, що покриті густим лісом. Його підковою огинає річка Стрипа, яка впадає у Дністер. У Зарваниці мешкає 310 жителів. Тут є філіал духовної семінарії, будинки для гостей, магазини, клуб, бібліотека.
За легендою, сюди, у тихий закут Поділля, в 1240 р. прибився після зруйнування Києва монголами монах, знайшовши пристанище в лісистій місцині під горою на березі Стрипи. Втомлений скитальством, він заснув – і у сні йому з’явився образ Діви Марії з Ісусом на руках. Монах це місце, де зарвав його сон, назвав Зарваницею. Невдовзі спорудив капличку, в якій вмістив ікону Богоматері. Люди, дізнавшись про чудо, почали оселятися тут.
Про славу Зарваниці почув хворий князь теребовлянський Василько і послав своїх слуг за іконою і ченцем, але той відповів, що князь сам повинен прийти до каплички. Його на ношах принесли сюди – і князь зцілився. На знак подяки за одужання він побудував церкву, в яку перенесли чудотворну ікону.
Марійський духовний центр в Зарваниці внесений до списку п’ятнадцяти найважливіших святинь католицького світу, пов’язаних з явленнями Діви Марії.
Собор Зарваницької Божої Матері, надбрамна церква Благовіщення, чотириярусна дзвіниця, співоче поле на 50 тисяч місць. На території собору знаходиться цілюще джерело. Все це було побудоване заново і проведена реставрація до 2000-річчя Різдва Христового.
Біля собору знаходиться чотириярусна дзвіниця заввишки 60-75 метрів. На ній встановлено п’ять дзвонів, виготовлених в Україні та у відомій дзвонарні Фальчинських у Перемишлі (Польща). Ця дзвіниця вражає своєю величчю.
Зарваниця – це місце, яке користується в нашому народі великою пошаною і любов’ю. Але всьому світові Зарваниця більш відоме як святе місце, де знаходиться чудотворна ікона Матері Божої. Зберігається образ у місцевій парафіяльній церкві Пресвятої Трійці і належить до найдавніших ікон в Україні. Час створення шедевру – ХІІІ-ХІV століття. У 1867 році папа Пій IX коронував ікону і надав Зарваниці особливого статусу. Відтоді тисячі паломників з усіх куточків світу навідуються до цієї святині.
Дорога, що веде від Марійського комплексу вгору, приводить до монастиря студитів з церквою Різдва Пресвятої Богородиці. Сама дорога є Хресним шляхом, по її боках встановлені скульптурні композиції, що зображають шлях Христа на Голгофу.
Зарваниця – це чудове місце, потрапивши сюди, ти забуваєш про все на світі, і живеш лише для одного Бога.
Переглядів: 23 | Додав: Адмін | Рейтинг: 0.0/0

«  Листопад 2018  »