25.07.2017

Головна » 2015 » Червень » 12 » Екскурсія в урочище «Романова долина»!
Екскурсія в урочище «Романова долина»!

12 червня вихованці  табору та діти, які проходять навчальну практику, вчителі школи здійснили екскурсію в урочище «Романова долина» , яке знаходиться  між селами Заставці і Маркова Монастирського району.  Минуло сімдесят років від дня, коли енкаведисти знищили до сотні воїнів УПА в Романовій Долині. Усіх загиблих поховали у братній могилі. Братська могила воїнів УПА (в лісі — урочище «Романова долина», біля села; 1944 р.) . Жителі Монастириського району доглядають братню могилу та щороку вшановують загиблих воїнів УПА. http://7days-ua.com/news/monastyryschyna-v-urochyschi-romanova-dolyna-pohovani-54-povstantsi-foto/

Довідка. Після перемоги над німцями у червні 1944-го року у лісовому урочищі між Новою Гутою і Затурином бійцям УПА судилося прийняти ще один нерівний бій з енкаведистами. Дослідники досі не мають єдиного погляду на цю подію. Але однозначно належно поціновують подвиг земляків, які, не маючи у більшості достатнього військового вишколу і захоплені нападом зненацька, не розгубилися, не здалися в полон, а декілька годин із легкою зброєю тримали оборону проти кулеметів і мінометів противника. Цей бій 70 років тому у Романовій долині, яку ще називають Гутиськом, не увійшов до Літопису УПА і не так широко висвітлений в інших збірниках, з яких відомо, що у лісі на постій 20 вересня зупинилося близько 160 упівців під командуванням “Тура”. У бою полягло, за різними джерелами, від 70 до 90. Достеменно відомі прізвища 54.

Нашим екскурсоводом був житель села Затурин, великий прихильник вивчення історії, відмінний знавець території рідного краю – Суканець Роман Омелянович. Гостей він зустрів радо. Під його вправним керівництвом ми вирушили до Братської могили воїнів УПА (в лісі — урочище «Романова долина», біля села; 1944 р.) .

Дорогою усі насолоджувалися краєвидами,  робили нетривалі зупинки, щоби помилуватися красою рідної землі.

Вже на місці цікаві факти  розповіла вчителька історії Завалівської ЗОШ І- ІІІ ступенів Кифор Н.Р.

У поході діти весело відпочили, спілкувались біля вогнища та обговорювали свої плани на літо. Тут не обійшлось і без ігор, жартів, конкурсів. Загалом, усі отримали море емоцій.

З певними веселими пригодами, по дорозі додому , проїжджаючи через село Затурин, ми віддавали належне неповторній Українській Землі, її героям і мріяли про щасливе життя нашого Народу.

Переглядів: 237 | Додав: Адмін | Рейтинг: 0.0/0

«  Червень 2015  »